Solidarność

3 września 2023
Członkowie Klubu Turystyki Motorowej "Korbowód" w dniu 2 września 2023 roku wzięli udział w 15 Paradzie Motocyklowej Solidarności. Zbiórka uczestników miała miejsce o godz. 14.00 w Poznaniu, na Łęgach Dębińskich, w parku Jana Pawła II. Każdy z uczestników otrzymał na starcie okolicznościową chustę i turystyczny termos. W sumie zebrało się około 1000 motocyklistów.

O godz. 14.30 cała grupa ruszyła w asyście policji na wspólny przejazd przez Poznań. Kolumna była tak liczna, że wstrzymanie ruchu do przejazdu było dużym wezwaniem dla służb i innych użytkowników. Po godzinnym przejeździe po mieście kolumna udała się do Strzeszynka, gdzie była meta parady. Tam każdy uczestnicy posilił się żurkiem, pajdą chleba ze smalcem, kawą i plackiem. Wszystko za darmo, bez wpisowego, dzięki sponsorom. Pogoda dopisała. Już przyjęliśmy zaproszenie na przyszły rok.

Zdjęcia z parady...

Zenon Klorek
Prezes Klubu Turystyki Motorowego "Korbowód"