Kłodzka Góra23 września 2020
Członkowie Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu wzięli udział w dniu 28 sierpnia 2020 roku w uroczystym otwarciu wieży widokowej na Kłodzkiej Górze, uważanej w Koronie Gór Polski za najwyższy szczyt Gór Bardzkich. Wieża widokowa ma wysokość 35 metrów, natomiast najwyższa platforma widokowa została zainstalowana na 30 metrach.

Można z niej podziwiać panoramy Masywu Śnieżnika, Gór Orlickich, Bardzkich i Sowich. Inwestycja pochłonęła około 1,3 miliona złotych i została zrealizowana za środków powiatu kłodzkiego, powiatu ząbkowickiego i Nadleśnictwa Bardo.

Wieża jest przeznaczona dla osób lubiących dreszczyk emocji – odczuwalne są drgania i wibracje nawet przy niewielkim wietrze. W trakcie uroczystości projektant obiektu gwarantował jednak jej solidność i bezpieczeństwo.