Znakarz Szlaków Nizinnych

4 kwietnia 2022
W dniu 2 kwietnia 2022 roku członkowie Komisji Turystyki Pieszej Oddziału PTTK "Meblarz" w Swarzędzu – prezes oddziału Piotr Osiewicz (Przodownik Turystyki Pieszej nr 8929 II stopnia, Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej nr 774H) i członek oddziału Roman Domański (Przodownik Turystyki Pieszej nr 10419 II stopnia), wzięli udział w Centralnym Kursie Znakarzy Szlaków Nizinnych.

Kurs został zorganizowany przez Komisję Turystyki Pieszej Zarządu Głównego oraz Oddział PTTK Pleszew. Zajęcia teoretyczne odbyły się w Pleszewie, natomiast zajęcia praktyczne w lesie, w Gołuchowie. W ramach części teoretycznej kursu omówiono wszystkie sprawy związane ze znakowaniem, zawarte w Instrukcji Znakowania Szlaków Turystycznych. W ramach części praktycznej uczestnicy kursu odnowili fragment szlaku żółtego wychodzącego z Gołuchowa.

Znakarzem mógł zostać kandydat, który ukończył 18 lat; jest członkiem PTTK minimum 2 lata, posiada odznakę OTP w stopniu minimum małym srebrnym, odznacza się szczególną znajomością terenu swoich przyszłych uprawnień, ukończył szkolenie ogólne lub posiada uprawnienia członka kadry programowej PTTK (np. organizator, przodownik, instruktor). Ostatnim warunkiem koniecznym było ukończenie z wynikiem pozytywnym kurs znakarza szlaków nizinnych.

Miło nam poinformować, że od kwietnia 2022 roku w Oddziale PTTK "Meblarz" w Swarzędzu mamy dwóch znakarzy szlaków nizinnych: kolegę Piotra Osiewicza – nr leg. 1260 i kolegę Romana Domańskiego – nr leg. 1261. Gratulujemy i życzymy sukcesów w utrzymaniu i projektowaniu szlaków pieszych na terenie gminy Swarzędz.

Zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć z kursu na stronie Oddziału PTTK Pleszew.