KTM Korbowód

12 listopada 2023
Zgodnie z kalendarzem imprez Oddziału na rok 2023, w dniu 11 listopada 2023 roku odbył się 34 Wojewódzki Rajd Niepodległości z metą w Kobylnicy. Jednym z jego uczestników był Klub Turystyki Motorowej "Korbowód", działający w strukturach Oddziału. Członkowie i sympatycy "Korbowodu" w dniu imprezy udali się swoimi "maszynami" do Dominowa, na zbiórkę trasy motorowej.

O godzinie 9.40 w towarzystwie władz gminy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz z logo naszego Klubu przed głazem z tablicą pamiątkową "Pamięci tym, którzy tworzyli rzeczywistość Dominowa w przeciągu 600 lat 1402-2002", a następnie udali się w kolumnie rajdowej do Murzynowa Kościelnego, gdzie odbywały się oficjalne gminne uroczystości Dnia Niepodległości. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela, po uroczystej mszy, odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru żeńskiego, a następnie występ uczniów szkoły podstawowej z programem słowno-muzycznym o tematyce patriotyczno-niepodległościowej. Na zakończenie poczty sztandarowe gminy i zaproszeni goście udali się pod pomnik z tablicą pamiątkową "Bóg i Ojczyzna 1918-1928", gdzie złożyli wiązanki kwiatów. Turyści z "Korbowodu" zapalili znicz, po czym załogi udały się dowolnymi trasami na metę rajdu do Kobylnicy. Na mecie uczestników rajdu czekały tradycyjne rogale marcińskie i "odrobina grochówki". W rajdzie uczestniczyły 4 załogi samochodowe, łącznie 9 osób. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Kobylnicy motorowcy spotkali się z innymi turystami uczestniczącymi w rajdzie. Najważniejsze: pogoda dopisała, humory też i, w opinii uczestników, wrażenia z imprezy bardzo pozytywne. Do zobaczenia za rok, na kolejnym jubileuszowym (35!) Rajdzie Niepodległości.

Zenon Klorek
Prezes KTM "Korbowód"