rajd rogalin

Uzarzewo

24 maja 2023
W dniu 10 czerwca 2023 roku, zgodnie z kalendarzem imprez, Klub Turystyki Motorowej "Korbowód" organizuje pierwszą część Rajdu Motorowego "Szlakiem kościołów drewnianych Puszczy Zielonka". W założeniu impreza składać się będzie z trzech części, w trakcie których uczestnicy poznają po cztery kolejne kościoły. Część druga zaplanowana została na 14 października 2023 roku, natomiast część trzecia na rok 2024.

Wielkopolska jest regionem, w którym znajduje się najwięcej kościołów drewnianych w Polsce, więcej niż np. na Podhalu. Kościoły Puszczy Zielonka posiadają niezwykle cenną wartość historyczną i architektoniczną.

Trwają ostatnie uzgodnienia z administratorami parafii. Po ich zakończeniu – za kilka dni – powstanie szczegółowy regulamin rajdu. Warto jednak już teraz zapisywać się i wysyłać zgłoszenia na adres mailowy Oddziału PTTK "Meblarz": Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W zgłoszeniach prosimy podawać nazwiska i imiona uczestników oraz ewentualnie instytucję zgłaszającą. Start rajdu około godz. 10.00 ze Swarzędza, powrót około godz. 15.00-16.00. Wpisowe nie będzie przekracało 10,00 zł za osobę.

fot. Sławomir Milejski, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons