wakacje pixabay cc0

Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

20 września 2023
Miło nam poinformować, że prezes Oddziału PTTK "Meblarz" w Swarzędzu kol. Piotr Osiewicz otrzymał zaproszenie od Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka oraz Burmistrza Pyzdr pana Przemysława Dębskiego na Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się w dniu 22 września 2023 roku na ternie miasta i gminy Pyzdry.

Korbowód

13 września 2023
Zgodnie z kalendarzem imprez organizowanych przez Klub Turystyki Motorowej "Korbowód", w dniu 9 września 2023 roku odbył się Zlot Motorowy do Zaniemyśla. Trasy dojazdu na metę zlotu były dowolna, ale z sugestiami zwiedzenia ciekawych miejsc turystycznych. Meta zlokalizowana była przed Nieruchomością Wspólną, czyli byłym Ośrodkiem Wypoczynkowym Swarzędzkich Fabryk Mebli.

Korbowód

3 września 2023
Członkowie Klubu Turystyki Motorowej "Korbowód" w dniu 2 września 2023 roku wzięli udział w 15 Paradzie Motocyklowej Solidarności. Zbiórka uczestników miała miejsce o godz. 14.00 w Poznaniu, na Łęgach Dębińskich, w parku Jana Pawła II. Każdy z uczestników otrzymał na starcie okolicznościową chustę i turystyczny termos. W sumie zebrało się około 1000 motocyklistów.

Korbowód

31 sierpnia 2023
Prezentujemy regulamin Zlotu Motorowego "Zaniemyśl 2023", organizowanego przez Klub Turystyki Motorowej "Korbowód" z naszego Oddziału. Impreza odbędzie się 9 września 2023 roku. Jej celem jest m.in. poznanie obiektów przyrodniczych i zabytków Wielkopolski oraz popularyzacja miejsc wypoczynku pracowników byłych Swarzędzkich Fabryk Mebli.

Kraków

26 czerwca 2023
Każdy kto wybiera się do Krakowa koniecznie musi nabyć książkę autorstwa pani Zofii Jurczak "Kraków. Nieprzewodnik dla turystów i mieszkańców". Z całego serca polecamy! Więcej informacji o wydawnictwie można znaleźć na stronie https://www.podrozepokulturze.pl/2023/06/krakow-nieprzewodnik-dla-turystow-i-mieszkancow/

Korbowód

4 czerwca 2023
Prezentujemy regulamin Rajdu Motorowego "Szlakiem kościołów drewnianych Puszczy Zielonka", organizowanego przez Klub Turystyki Motorowej "Korbowód" z naszego Oddziału. Pierwszy etap już 10 czerwca 2023 roku. Na trasie znajdą się kościoły w Długiej Goślinie, Skokach, Raczkowie i Jabłkowie. Zapraszamy!

Uzarzewo

24 maja 2023
W dniu 10 czerwca 2023 roku, zgodnie z kalendarzem imprez, Klub Turystyki Motorowej "Korbowód" organizuje pierwszą część Rajdu Motorowego "Szlakiem kościołów drewnianych Puszczy Zielonka". W założeniu impreza składać się będzie z trzech części, w trakcie których uczestnicy poznają po cztery kolejne kościoły. Część druga zaplanowana została na 14 października 2023 roku, natomiast część trzecia na rok 2024.

Antoni Kobza

8 maja 2023
W tych dniach ukazała się długo wyczekiwana nowa książka znanego swarzędzkiego historyka i regionalisty, członka Oddziału PTTK "Meblarz", Kolegi Antoniego Kobzy. Książka nosi tytuł "Polacy i Niemcy, szlachta i włościanie – ziemia swarzędzka w XIX wieku". W poniedziałek 12 czerwca 2023 roku o godz. 18.00 w Bibliotece na os. Czwartaków 1 odbędzie się wieczór autorski, na który serdecznie zapraszamy!

Rogalin

28 kwietnia 2023
Kolejną imprezą naszego oddziału w tym roku jest XXIX Wielkopolski Rajd Przyjaciół Dębów Rogalińskich im. Lucyny Smok, który odbędzie się w dniu 20 maja 2023 roku z metą w Rogalinku. Celem rajdu jest upowszechnianie walorów Rogalińskiego Parku Krajobrazowego oraz uczczenie pamięci śp. Lucyny Smok, założycielki Towarzystwa Przyjaciół Dębów Rogalińskich.