wakacje pixabay cc0

Wojewódzki Rajd Niepodległości

25 października 2019
Zapraszamy do udziału w XXX Wojewódzkim Rajdzie Niepodległości, który odbędzie się w dniu 9 listopada 2019 roku z metą w Kobylnicy. Celem rajdu jest uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 roku. Zgłoszenia i wpisowe przyjmowane są do 5 listopada 2019 roku.

Regulamin XXX Wojewódzkiego Rajdu Niepodległości w dniu 9 listopada 2019 roku z metą w Kobylnicy

1. Organizator rajdu
Organizatorem jubileuszowego, jednego z najstarszych w Wielkopolsce rajdów „niepodległościowych”, jest Oddział PTTK "Meblarz" w Swarzędzu, przy współpracy z Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy. Impreza odbędzie się przy wsparciu dotacją Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz

2. Cele imprezy
Uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 roku.

3. Uczestnictwo i zgłoszenia
W rajdzie mogą brać udział wszyscy turyści, którzy dokonają zgłoszenia i wpłacą wpisowe. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 5 listopada 2019 roku w Oddziale PTTK "Meblarz", ul. Polna 21 w Swarzędzu; w każdy piątek w godz. 16.30-17.30; można również dokonać zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres Oddziału Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia muszą być potwierdzone przez Oddział informacją zwrotną. Wpisowe wynosi 12 zł dla członków Oddziału z opłaconą składką członkowską za rok 2019 oraz 13 zł dla pozostałych uczestników.
W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: pamiątkowy znaczek rajdowy, ciepły posiłek (grochówka) do własnego naczynia, punkty do odznak turystyki kwalifikowanej (OTP, KOT, MOT) oraz prawo wzięcia udziału w konkursach z nagrodami.

4. Trasy rajdu
1. Trasa piesza z przewodnikiem: Swarzędz (Rynek) - Gruszczyn - Kobylnica (wyjście z Rynku w Swarzędzu o godz. 10.00, długość trasy ok. 6 km). Turyści biorący udział w rajdzie na tej trasie zapalą w imieniu wszystkich uczestników rajdu znicze w miejscach pamięci narodowej.
2. Trasy piesze dowolne według indywidualnych opracowań uczestników (np. z Ligowca, Kicina).
3. Trasy kolarskie i motorowe - dowolne.

5. Program imprezy
W czasie trwania rajdu odbędzie się konkurs dla młodzieży na temat odzyskania przez Polskę niepodległości i przebiegu Powstania Wielkopolskiego 1918 roku. Dla dzieci młodszych przewidziano tradycyjny konkurs przyrodniczy.

6. Meta rajdu
Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy. Otwarcie mety i rozpoczęcie wydawania świadczeń nastąpi o godzinie 12.30. Zakończenie imprezy przewiduje się około godziny 14.00-14.30.

7. Postanowienia końcowe
1. Liczba uczestników ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
2. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
3. Młodzież może brać udział w imprezie wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
4. Nieprzybycie na metę w oznaczonym czasie powoduje utratę świadczeń.
5. Uczestnicy rajdu ponoszą pełną odpowiedzialność prawną i materialną za poniesione lub spowodowane szkody.
6. Uczestników obowiązują przepisy o ruchu drogowym i o ochronie ppoż. na terenach leśnych.
7. Organizator nie ubezpiecza dodatkowo uczestników rajdu, każdy uczestnik – członek PTTK (z opłaconą składką członkowską za 2019 r.) posiada ubezpieczenie wynikające z Grupowego Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zawarte z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.; pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
8. Interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatorów rajdu.

Do udziału w imprezie zapraszają organizatorzy!