trzy korony

11 listopada 2019
W dniach 8-11 listopada 2019 roku odbył się XXXII Zjazd Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu. Tym razem nasi harcerze wyruszyli w Pieniny. Bazą wyprawy było schronisko PTTK "Trzy Korony", wybudowane w latach 1929-1930, a zlokalizowane w pobliżu wylotu Wąwozu Szopczańskiego, nad samym Dunajcem.

Uczestnicy zjazdu zdobyli Trzy Korony z Okrąglicą, skąd przy bardzo dobrej widoczności podziwiali Tatry. Dotarli także do zamku "Dunajec" w Niedzicy, Frydmana, Łopusznej i Dębna Podhalańskiego z XV-wiecznym gotyckim kościołem drewnianym św. Michała Archanioła. Zwiedzili także Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szlachtowej oraz uzdrowisko w Szczawnicy. Zrealizowali również cztery trasy TRInO – turystyczno-rekreacyjnych imprez na orientację.

W trakcie obrad podsumowali działalności klubu w roku 2019 i realizację programu "Orienteering", podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania, omówili plany na rok 2020, termin i miejsce kolejnego zjazdu klubu, kwestie zaliczania służby instruktorskiej oraz składek członkowskich.

W drodze w Pieniny i z powrotem do domu, zwiedzili obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO oraz listy pomników historii m.in. Stare Miasto w Krakowie, Jasną Górę w Częstochowie, kościół odpustowy św. Anny w Oleśnie oraz Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.